Avira AntiVirus

Z CVTI SR | SVS BB | Školská wikiencyklopédia
Verzia z 21:45, 11. apríl 2014, ktorú vytvoril Gieci (diskusia | príspevky) (Avira Free AntiVirus premiestnená na Avira AntiVirus)
(rozdiel) ← Staršia verzia | Aktuálna úprava (rozdiel) | Novšia verzia → (rozdiel)
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
Avira Free AntiVirus - Hlavné okno
Avira Free AntiVirus - Bezpečnostná výstraha

Avira Antivirus (do roku 2011 Avira AntiVir) je antivírusový program vyvíjaný od roku 1988 nemeckou firmou Avira.

Produkty Avira pravidelne získavajú najvyššie ocenenia AV-Comparatives a v detekcií sa umiestňujú vždy na 1. alebo 2. mieste.

stiahnuť si ho môžete na oficiálnych stránkach: avira.com

Avira Free AntiVirus[upraviť]

Avira free je antivírus určený pre osobné použitie, ale môže porovnávať aj s konkurenčnými platenými antivírusovými programami ako sú napr. NOD32, AVG alebo Avast!. Jedná sa ale o oklieštenú verziu produktu, pričom v hlavnej ponuke môžete vidieť aj produkty, ktoré nemôžete využívať. Sú mierne zošednuté a zakázané. Čo mierne môže prekážať.

Ďalšia vec, ktorá nie je zrovna ideálna je, že nemáte nárok na žiadnu technickú podporu. Hlavne keď sa vyskytne problém, ktorý spôsobuje nestabilitu systému.

Samozrejme, ale ochrana v reálnom čase, skenovanie systému, aktualizácia komponentov sú pripravené a plne k dispozícií. Ak však ale chcete niečo viac, musíte si priplatiť

Výhody:

  • Dosahuje vysoké skóre v hodnotení z nezávislých laboratórií pri blokovaní malwaru.
  • Avire Rescue System dokáže vyriešiť niektoré inštalačné problémy
  • Blokuje nebezpečné webové stránky

Nevýhody

  • Nemá technickú podporu
  • Na jednom testovanom PC sa ho nepodarilo nainštalovať a na jednom dokonca zablokoval sieť.

Avira Free Antivirus (2014) odvádza skvelú prácu pri udržiavaní vášho PC čistého a chráni ho pre malwérom. Tiež dostáva vysoké hodnotenie, čo sa javí ako veľmi pozitívne, ale pri problémoch s inštaláciou nie je k dispozícií žiadna technická podpora, čo môže viesť aj k úplnému preinštalovaniu systému.

Avira Antivirus Premium[upraviť]

Premium zaisťuje širšiu ochranu proti vírusom, malwaru, červom, trojským koňom, adwaru, spywaru a phishingu. Táto verzia tiež obsahuje kontrolu prichádzajúcej pošty (protokol POP3)

Avira Internet Security[upraviť]

Komplexný balík obsahujúci AntiVir, Anti-Adware, Anti-spyware, Anti-Dialer, emailovú ochranu (POP3), Personal FIrewall, Antispam, Anti-phishing, Anti-Bot, RescueCD, funkcie pre zálohovanie údajov, WebGuard a ďalšie užitočné vecičky.