Google Mail

Z CVTI SR | SVS BB | Školská wikiencyklopédia
Verzia z 21:34, 18. september 2014, ktorú vytvoril Gieci (diskusia | príspevky) (Vytvorená stránka „Gmail, alebo Google Mail, je bezplatná e-mailová služba poskytovaná spoločnosťou Google. Je prístupná formou webového rozhrania alebo cez prot...“)
(rozdiel) ← Staršia verzia | Aktuálna úprava (rozdiel) | Novšia verzia → (rozdiel)
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Gmail, alebo Google Mail, je bezplatná e-mailová služba poskytovaná spoločnosťou Google. Je prístupná formou webového rozhrania alebo cez protokol POP3 a IMAP. Má zaujímavé vlastnosti, ako napríklad stále sa zväčšujúcu kapacitu poštovej schránky pre používateľa, ktorá už prekročila 10 gigabajtov, a tiež zostavovanie skupín, prepojenie so službou Google Talk a ďalšie funkcie.

Gmail bol spoločnosťou Google dlho označovaný ako verejná betaverzia, ale od 7. júla 2009 Google toto označenie Gmailu zrušil.

Nájdete ho na http://mail.google.com alebo http://www.google.com. Gmail podporujú tieto prehliadače: Internet Explorer 5.5+, Mozilla Application Suite 1.4+, Firefox 0.8+, Safari 1.2.1+, K-Meleon 0.9+, Netscape Navigator 7.1+, Opera 9+, AOL 9.0 Browser a samozrejme "domáci" Google Chrome.

Tipy, triky a návody[upraviť]

  • Ako odosielať emaily z aliasu?

V Gmaily je to možné. Je nutné nastaviť "automaticky odpovedaj z adresy/aliasu, na ktorý ti bol email doručený". Samozrejme pri písaní sa dá manuálne prehodiť na ľubovolný z aliasov odosielateľa zaevidovaných v danom konte (podľa nižšie uvedeného postupu). Ak aliasy niesu zaregistrované priamo vo webmaile Gmailu, tak sa síce môže podariť odoslanie pod daným aliasom (napr. z Thunderbirdu), ale SMTP server Gmail údaj v hlavičke prepíše na hlavnú adresu majiteľa schránky, čiže alias zruší. Alias sa nezruší iba vtedy ak je zaevidovaný.
návod od pána Alexandra Avenariusa dovidenia veverica