LogMeIn

Z CVTI SR | SVS BB | Školská wikiencyklopédia
Verzia z 22:06, 21. január 2014, ktorú vytvoril Gieci (diskusia | príspevky) (Vytvorená stránka „thumb|LogMeIn Pokiaľ máme v pláne pristupovať k PC len cez internet, môže byť pre nás práve tento nástroj tým pravým. Pri jeho používan...“)
(rozdiel) ← Staršia verzia | Aktuálna úprava (rozdiel) | Novšia verzia → (rozdiel)
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
LogMeIn

Pokiaľ máme v pláne pristupovať k PC len cez internet, môže byť pre nás práve tento nástroj tým pravým. Pri jeho používaní netreba nastavovať porty a poznať vonkajšiu IP adresu, čím prináša vzdialenú správu aj menej skúseným užívateľom pomocou internetového prehliadača.

Prvým krokom pre jeho využívanie je vytvorenie si konta na stránkach spoločnosti LogMeIn, ktorá ponúka viacero komerčných produktov zameraných práve na vzdialenú správu PC cez internet. Okrem týchto nástrojov však ponúka taktiež ich neplatenú verziu pod názvom LogMeIn Free.

Po vytvorení konta budeme presmerovaní na stránku, kde cez položku Add Computer získame možnosť nainštalovať potrebný softvér.

Po jeho nainštalovaní nám do nášho konta pribudne nový PC spolu s jeho aktuálnym stavom. Následne sa naň môžeme pripojiť za predpokladu, že je PC zapnutý – budeme vyzvaní na zadanie hesla, ktoré sme nastavili pri inštalácii. Po jeho zadaní sa dostaneme na stránku, odkiaľ už prebieha samotná správa PC.

Výhody: jednoduchá inštalácia, nulová potreba nastavovania, zabezpečenie prenášaných dát, možnosťou sledovania práce vykonávanej na PC druhým užívateľom

Nevýhody: nedá sa využiť na správu PC cez lokálnu sieť, pri free licencii je obmedzený počet zaregistrovaných PC

Oficiálna stránka produktu: https://secure.logmein.com/