TeamViewer

Z CVTI SR | SVS BB | Školská wikiencyklopédia
Verzia z 22:12, 23. september 2013, ktorú vytvoril Gieci (diskusia | príspevky)
(rozdiel) ← Staršia verzia | Aktuálna úprava (rozdiel) | Novšia verzia → (rozdiel)
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
TeamViewer

Program TeamViewer je jedným z najlepších nástrojov na svete na zdieľanie pracovnej plochy a online spoluprácu vrámci siete LAN a internet. Umožňuje pripojenie k akémukoľvek počítaču alebo serveru na svete v priebehu niekoľkých sekúnd.

Základná technológia vyvinutá spoločnosťou, podporuje špičkový výkon produktov TeamViewer vo vysokovýkonnej celosvetovej sieti serverov, ktoré smerujú prepojenia na základe technológie geolokalizácie. Softvér je v súčasnosti dostupný vo viac než 30 jazykoch.

Program poskytuje možnosť ovládať iné PC bez fyzickej prítomnosti pri ňom. Okrem ovládania môžete zdieľať súbory, inštalovať programy a pod. Dokonca aj so spusteným firewallom.

Teamviewer musí byť nainštalovaný pomocou inštalačného manuálu, aj keď Quick support verzia je funkčná bez inštalácie. Pre pripojenie k inému počítaču pomocou TeamViewer musí byť program nainštalovany na oboch zariadeniach. Na jednom zariadení musia byť aktívne práva administrátora, na ostatných zariadenia sú dostačujúce práva užívateľa.

Akonáhle je na počítači nainštalovaný, vygeneruje si partnerské ID číslo a heslo (heslo definované užívateľom je tiež prípustné). K nadviazaniu spojenia medzi oboma zariadeniami (administrátorom a ovládaným klientom) musí administrátor a klient použiť vyššie uvedené ID číslo a heslo a zadať ich do svojho lokálneho TeamVieweru.

Na zahájenie online konferencie pošle moderátor stretnutia ID číslo jednotlivým účastníkom. Pomocou plnej verzie Teamviewer alebo prihlásením na http://go.teamviewer.com/ a yadaním ID sa účastníci prihlásia do konferencie.

Program je zadarmo pre nekomerčné použítie a môžete ho stiahnuť na oficiálnej stráke: teamviewer.com/download

Program je kompatibilný s platformami: Microsoft Windows, Mac OS X, Linux, iOS a Android