EBeam

Z CVTI SR | SVS BB | Školská wikiencyklopédia
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
eBeam

Produkt firmy Luidia (USA) získal viacero ocenení na medzinárodných výstavách a v časopisoch. eBeam systém využíva revolučnú technológiu založenú na infračervenom žiarení a ultrazvuku a zmení tak každú bežnú bielu tabuľu (alebo ľubovoľnú rovnú plochu !) na digitálne pracovisko. eBeam snímač sa prichytí na bielu tabuľu a pripojí k PC. Zaznamenávanie

Takto zachytené dáta sú prenesené do PC. Poznámky a kresby môžu byť uložené (uložiť ako PDF, alebo PP súbor), vytlačené, poslané emailom, editované alebo zdieľané v reálnom čase a to cez Internet alebo Intranet s kýmkoľvek a kdekoľvek. Pomocou data projektora eBeam systém vie zmeniť bielu tabuľu na interaktívny PC dotykový – digital touchscreen , použitím eBeam pera ako bezdrôtovej myši. eBeam zmení Vašu bielu tabuľu na digitálnu len za malú časť ceny bežnej digitálnej copytabule. eBeam systémy sú prenosné a sú zostaviteľné v priebehu pár minút. Či sa použije v triede, v zasadačke alebo v konferenčnej sále, eBeam je perfektným spoločníkom pre bielu tabuľu, pre efektívnejšie stretnutia, prezentácie či vyučovanie a zlepšuje tímovú prácu.

eBeam aplikácia obsahuje možnosť použiť eBeam pero ako počítačovú myš pri súčasnom použití PC, eBeam systému a projektoru. Jednoducho na kalibrujete projekčnú plochu na tabuli, (alebo kdekoľvek na rovnej stene) a eBeam perom ako myšou ovládate Vaše PC priamo z tabule! Jednoducho a rýchlo sa dajú ovládať všetky aplikácie, aj vyučovacie programy. Navyše do týchto aplikácií viete vstupovať - vpisovať priamo do nich svoje komentáre, poznámky, šípky či grafy a iné ilustrácie.

eBeam podporuje všetky nasledujúce formáty: pdf, vector pdf, html, monochrome bmp, 24 bit color bmp, 256-color bmp, eps, jpg, tif, emf, ppt, pps. Pomocou eBeam môžte naživo prenášať obrázky aj k vzdialeným užívateľom cez Internet.

Učiteľovi to prinesie[upraviť]

Možnosť naživo premietať výukový SW, encyklopédie, obrázky, prezentácie, grafy, funkcie, pokusy, aj také, ktoré sa doteraz nedali uskutočniť v triede, alebo priamo premietať online obsah webových stránok. Do všetkých týchto premietaných obrazov vstupovať svojimi poznámkami, kresbami či zvýrazneniami. Použitím "eBeam PC myši", všetky programy priamo ovládať na premietanej ploche. Pomocou tlačidla znovu spúšťať priebeh vzniku poznámok či kresieb. Umožňuje to uchovať priebeh prednášky – vytlačiť na pripojenej tlačiarni, uložiť ju ako súbor, a tento potom archivovať, či odoslať e-mailom. Ohromné bohatstvo zdrojov, ktoré môže využiť pri vyučovaní.

Ukážky využitia[upraviť]

Biologia Anglictina Prirodopis

Oficiálna stránka predajcu: e-beam.sk