ITalc

Z CVTI SR | SVS BB | Školská wikiencyklopédia
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
Pohľad na užívateľské prostredie

iTALC - Intelligent Teaching And Learning with Computers

iTalc je program ktorý dokáže pracovať s viac PC naraz a je určený hlavne pre oblasť vzdelávania. Pomocou programu je možné sledovať plochy ostatných počítačov v sieti, zasahovať do ich riadenia, určovať bezpečnosť, vynútiť zobrazenie pracovnej plochy hlavného počítača na všetkých ostatných a mnoho iného. Tieto funkcie Vám pomôžu pri vzdelávaní alebo len pri jednoduchom sledovaní toho čo práve vaši žiaci na PC robia.

Mám ho vyskúšaný v učebni so 14 PC (Windows XP), je lokalizovaný aj do slovenčiny. Stiahnuť si ho odporúčam zo stránky výrobcu, kde nájdete aj ďalšie užitočné rady:

Do konca roku 2010 sa mala objaviť aj verzia pre W Vista a 7

Toto nemám zatiaľ vyskúšané, ale kto má chuť môže skúsiť stiahnuť iTalc2 beta tu http://www-user.tu-chemnitz.de/~doto/italc/italc2-snapshots

Video návod:

Tipy a triky[upraviť]

ITalc - dva učiteľské PC

inštalácia iTalc 2 - za návod vďačíme pánovi RNDr. Ladislavovi Gergelovi (ZSsMS Krajne)

  • poznámka autora: Dúfam, že niektorým pomôže. Screenshoty som urobil doma na XP a preto najmä cesty ku kľúčom nesúhlasia s cestami vo win7.

Problém s windows demo a fullscreen demo Učiteľský Master je Windows 7 64bit, clienti sú windows 7 32bit. Nainštalovaný je iTalc 2.0.1. Všetko funguje, učiteľký master vidí clientov, jediný problém je, že je problém s rozbehaním windows demo a fullscreen demo

  • v iTalc Managemet Console treba v záložke iTalcServer nastaviť z defaultného VNC reflector na iTalc 1 demo server a zrušiť Multiheading. Nutné spraviť na Master aj na clientoch.