Kategória:Tablety

Z CVTI SR | SVS BB | Školská wikiencyklopédia
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Tabletový počítač alebo skrátene tablet je počítač, ktorý je celý integrovaný v displeji (čiže ktorého displej je relatívne veľký), pričom tento displej je dotykový a slúži súčasne ako (jediné alebo takmer jediné) vstupné aj výstupné zariadenie počítača (nahradzuje teda klávesnicu či myš). Môže to byť univerzálny počítač alebo špecializovaný počítač (napr. len na isté úkony, len na prezeranie internetu a pod.).V súčasnosti (jún/júl 2014) mnohé školy dostali tablety Samsung Galaxy Tab 4 10.1 a od pána Zervana tu máme návod, ktorý by Vám mohol pomôcť čo s nimi ďalej (po administračnej složke) Nastavenie tabletu

Softvér, ktorý odporúčajú vaši kolegovia môžete nájsť na stránke: Softvér - AndroidAký tablet (September 2014)[upraviť]

Ak je prioritou nízka cena. Jednoznačne sa oplatí model Asus MemoPad HD 7. Ostatné tablety (hoci sú oveľa lacnejšie) disponujú oveľa horšími parametrami. Či už sa jedná o kratšiu výdrž batérie, menej výkonný procesor alebo zreteľne nekvalitnejší displej.

Vo všeobecnosti si treba pri kúpe tabletu položiť dve základné otázky:

1. Chcem väčší alebo menší tablet? ( vačší tablet je približne 10-palcový. Menší talbet je priližne 7- až 8-palcový )

2. Chcem tablet so špičkovým displejom alebo s bežným? ( špičkový ponúka super-vysoké rozlíšenie, napr. "Retina" displej )

Odporúčania:

Vypracované na základe poznatkov pána Alexandra Avenariusa

Tablety s Androidom a TV/projektor - ako zrkadliť[upraviť]

Zrkadliť by sa dalo aj pomocou nasledujúceho zariadenia: samsung.com/cell-phones-accessories. Je do dostupné aj na Slovensku. Vyhľadať si to môžete napríklad aj na portály heureka.sk
Treba si ale uvedomiť, že WiFi Direct nemôže fungovať súčasne s Wi-Fi.


Ja doma používam toto http://www.prestigio.sk/multicenter. Kúpil som to za cca 60€ v Shark-u. Je to v podstate Android počítač. Zapichnem to do HDMI v TV, v nastaveniach nájdem MiraCast, spárujem s mobilom a môžem si na TV pozerať svoj mobil. Odskúšané so Samsungom a Prestigiom 5044. Zariadenia, ktoré majú Android 4.2 a novší by to mali zvládať všetky. V nových Windowsoch a Macoch je údajne tiež podpora. (Nemám odskúšané, nemám nové Windows8 ani Mac). Je dobre ovládať to cez bezdrôtovú klávesnicu a myš. Dávajú síce k tomu aj taký malý RC, ale ten je neohrabaný. Po nastavení sa však ovláda už len tablet mobil, či počítač a to už je bez problémov. Teda pozeranie filmu, fotiek, či prezentácií je v pohode. Má to aj AV výstup, teda dá sa to pripojiť aj k starším TV.
Ing. Vladimír Štubňa
PS: WiFi sa dá používať aj počas zrkadlenia


z Google play si tiež môžete stiahnuť aplikáciu Wifi Display (miracast) helper. Po inštalácií perfektne miroruje obrazovku na TV Samsung. Zároveň s mirorom ide aj wifi internet a zobrazuje sa obsah internetu na TV.


Zrkadliť je možné aj cez MirrorOp, podrobný návod ako nainštalovať apku/soft nájdete na digiskola.sk

Video ukážky tabletov:[upraviť]

Škola na dotyk

Tablet Microsoft

Stránky v kategórii „Tablety“

V tejto kategórii sa nachádza 11 stránok z 11 celkom.