Open Sankoré

Z CVTI SR | SVS BB | Školská wikiencyklopédia
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
Open Sankoré
Open Sankoré - použitie widgetu

Open-Sankoré je softvér, podporujúci takmer všetky digitálne interaktívne tabule.tablety,interaktívne projektory,počítače, ktoré sú v súčasnej dobe na trhu.

Výhody programu Open-Sankoré

  • Ergonomický

Od svojho vzniku bol open-sankoré navrhovaný užívateľmi pre užívateľov a tak vďaka tímu odborníkov a vývojárov sa vytvorilo vysoko ergonomické rozhranie, kombinujúce jednoduchosť tradičných učebných pomôcok s výhodami ktoré poskytujú.

  • Univerzálny

Program je multipratformový, ktorý je kompatibilný s operačnými systémami Windows, Linux, MAC. Je preložený do mnohých jazykov (vrátane slovenčiny) a je prispôsobovaný pre všetkých užívateľov: od začiatočníkov po odborníkov.

  • Zameraný na vzdelávanie

Okrem toho, že môžete komentovať, kresliť a vyznačovať, program dáva možnosť obsah obohatiť aj Flash animáciami, obrázkami, zvukom, videom, alebo vložením pdf, ppt dokumentov. Môžete tiež vložiť dynamický obsah - aplikácie z widgetov, wikipédie alebo google maps.
Ponúka tiež rôzne nástroje pre rôzne fázy vyučovani: je možné zobraziť iba určité časti, práca s dynamickou obrazovkou, alebo nekonečné približovanie
A nakonie môžete zdielať svoje dokumenty ich publikovaním v PDF formáte, alebo na webe publikovaním na portály http://planete.sankore.org

  • Oveľa viac než len softvér

Program je súčasťou väčšieho ekosystému venovaného digitálnej výučbe. Komunita Sankore umožňuje rýchly prístup k obsahu bohatému digitálnemu vzdelávaciemu obsahu. Na portály http://planete.sankore.org nájdete veľa tutoriálov, ktoré Vám pomôžu lepšie pracovať s programom a optimalizovať Vaše lekcie.

Používanie Open-Sankoré[upraviť]