NOD32

Z CVTI SR | SVS BB | Školská wikiencyklopédia
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
Eset NOD32 Antivirus

Všetky školy a učitelia majú k dispozícii NOD ako antivírusový softvér

oficiálny návod ako nastaviť aktualizačný server: http://www.rirs.iedu.sk/Manual/NOD/NOD_manual.html

Návod ako nastaviť aktualizácie cez skript na nový aktualizačný server

Nový aktualizačný server NODu v DC

Adresa aktualizačného servera http://nod.rirs.iedu.sk/4/ Meno a heslo ako na pôvodom infovekovom aktualizačnom serveri

Ak chcete stiahnuť aktualizáciu manuálne použite adresu: http://nod.infovek.sk/nod4

Aktualizácie pomocou wget

U nás fungujú aktualizácie Esetu nasledovným spôsobom:
Na našom serveri je skript, ktorý 3x denne pomocou wget stiahne z aktualizačného servera nod.infovek.sk 2 súbory - konkrétne aktualizacie2.zip (pre nod rady 2) a aktualizacie4.zip (pre nody a ESS rady 3 a 4). Skript následne tieto súbory rozbalí do patričných adresárov nášho web servera a všetky naše PC sťahujú aktualizácie z nášho servera z adresy http://nod.zssmzh.edu.sk/4 číslo na konci je číslo rady 2,3,4 (3 je len z hist. hľadiska, lebo niektoré PC ešte majú NOD rady 3 a tam bola pôvodne adresa s 3 na konci, je to však len symbolický odkaz do adresára 4 - aktualizačné súbory sú pre tieto rady totožné) Pre prístup k aktualizáciám je potrebné meno a heslo, kde majú možnosť sťahovať aj užívatelia serverovej skupiny ucitelia.

Výhody tohoto riešenia:

  • Server infoveku zaťažujeme len 3x denne stiahnutím 2 zip archívov. (Aj to len v prípade, že na serveri infoveku sú novšie verzie ako tie čo sú aktuálne stiahnuté).
  • Užívatelia, ktorí majú prístup k aktualizáciám sú v mojej kompetencií, to znamená, že učiteľom ani na školské PC nedávam pre prístup k aktualizáciám naše heslo do RIRS, resp. podpory infoveku.

Čo by bolo potrebné od nového serveru?

  • povoliť listing v aktualizačných zložkách
  • čo by bolo najlepšie - pridávať tam aj zip archívy ako tomu bolo na starom serveri infoveku a potom nám dať linky na konkrétne súbory.

Poznámky