OpenOffice Base

Z CVTI SR | SVS BB | Školská wikiencyklopédia
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
OpenOffice Base

Base je plnevybavený systém na správu databáz na vašom počítači, navrhnutý tak, aby splnil požiadavky širokého spektra užívateľov, od

  • sledovania vašej osobnej zbierky CD, až po
  • tvorbu mesačného výkazu pre firmu v oddelení predaja.

Base poskytuje sprievodcov, ktorí pomôžu užívateľom, tým ktorí sa ešte nestretli s návrhom databáz (alebo tým, čo nepoužívali Base) vytvoriť tabuľky, dopyty, formuláre a správy, spolu so súborom preddefinovaných definícii tabuliek pre sledovanie aktív, zákazníkov, objednávok, faktúr a mnoho ďalšieho.

Ak je databáza používaná pre súkromné účely všekto, čo potrebujete, Base poskytuje plný HSQL relačný databázový engine, nakonfigurovaný pre jedného užívateľa s dátami uloženými priamo v Base súbore, taktiež ponúka natívnu podporu obyčajných dBase súborov.

Pre pokročilých užívateľov v podnikoch, Base prináša natívnu podporu ovládačov pre množstvo viac-užívateľských databázových enginov, ako: MySQL, Adabas D, MS Access a PostgreSQL. Navyše, podpora štandardných ovládačov JDBC a ODBC vám umožňuje pripojiť sa prakticky ku každej existujúcej databáze.

Base je integrovaný do zvyšku aplikácií balíka Apache OpenOffice, napríklad:

  • poskytuje dáta z adresára pre hromadnú korešpondenciu v aplikácii WRITER použitím protokolu LDAP, ktorý je štandardný v priemysle alebo z adresárov bežných formátov, ako jeMicrosoft Outlook, Microsoft Windows a Mozilla;
    • vytvára prepojené dáta v CALC súboroch, ktoré sú vhodné pre dátovú analýzu alebo ako základ pre grafy.

Pre viac informácií ako pracovať s Base, si prosím pozrite stránky Apache OpenOffice Wiki Database.

Pre technické informácie a pre pomoc, ako urobiť Base lepším, zastavte sa na stránke projektu Base.