OpenOffice Writer

Z CVTI SR | SVS BB | Školská wikiencyklopédia
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
OpenOffice Writer

Writer má všetko, čo očakávate od moderného, plne vybaveného textového procesoru alebo desktop publishera.

Je dostatočne jednoduchý na rýchle poznámky, dostatočne výkonný na tvorbu kompletných kníh s obsahmi, diagramami, zoznamami, atď. Sústreďte sa na vašu správu - Writer ju urobí skvelo vyzerajúcou.

Sprievodcovia odstránia všetky ťažkosti pri tvorbe štandardných dokumentov ako sú listy, faxy, agendy, zápisnice alebo vykonávajú zložitejšie úlohy ako sú hromadné korešpondencie. Samozrejme môžete vytvárať vaše vlastné šablóny, alebo si stiahnuť šablóny z našeho repozitára rozšírení.

Štýly a formátovanie vkladá silu štýlovania listov do rúk každého používateľa.

Zachytávajte preklepy za behu so slovníkom automatických opráv, ktorý môže kontrolovať váš pravopis kým píšete. Ak potrebujete použiť rozdielne jazyky vo vašom dokumente - Writer zvládne aj toto.

Znížte námahu pri písaní s automatickým doplňovaním, ktoré navrhuje bežné slová a frázy a môžete doplniť to, čo práve píšete.

Textové rámce a odkazy vám dávajú schopnosť riešiť úlohy spojené s počítačovou sadzbou, ako je tvorba buletinov, letákov, atď. vysýdzať ich presne tak, ako chcete aby boli.

Zvýšte užitočnosť vašich dlhých, zložitých dokumentov generovaním obsahov alebo indexovaním termínov, bibliografických odkazov, ilustrácií, tabuliek, a ostatných objektov.

Writer môže tiež zobraziť viac strán pri upravách - ideálne pre zložité dokumenty alebo keď máte veľký monitor (alebo viac monitorov).

Vlastnosť pokročilých poznámok zobrazuje poznámky po stranách dokumentu. Toto robí poznámky oveľa jednoduchšie čitateľnými. Navyše, poznámky rozdielnych užívateľov sú zobrazené v rozdielnych farbách spolu s dátumom a časom úprav.

Urobte vaše dokumenty voľne dostupné s Writer HTML exportom na web, alebo exportom do MediaWiki formátu určeného pre publikáciu na wiki stránky. Zverejňujte v Portable Document Format (.pdf), aby ste zaručili, že to, čo píšete je to, čo váš čitateľ vidí. Funkcia PDF export v Apache OpenOffice poskytuje obrovskú skupinu formátovacích a bezpečnostných možností; a tak môžu byť PDF súbory prispôsobené do veľa rôznych variant, vrátane do PDF/A súborov - ISO štandardu.

Uložte vaše dokumenty vo formáte OpenDocument, novom medzinárodnom štandarde pre kancelárske dokumenty. Tento formát je založený na XML, čo znamená, že nieste pripuútaní k programu Writer. K vašim dokumentom máte prístup z každého OpenDocument kompatibilného softvéru.

Writer pochopiteľne môže čítať všetky vaše staré Microsoft Word dokumenty, alebo uložiť vašu prácu v Microsoft Word formáte, aby ste ju mohli odoslať ľuďom, ktorí sú stále uzamknutí k Microsoft produktom. Od verzie 3.0 Writer môže tiež otvárať .docx súbory vytvorené v Microsoft Office 2007 alebo Microsoft Office 2008 pre Mac OS X.