Kaspersky AntiVirus

Z CVTI SR | SVS BB | Školská wikiencyklopédia
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
Kaspersky AntiVirus 2013

Kaspersky Anti-Virus je antivírusový program vyvíjaný firmou Kaspersky Lab. Je vytvorený na ochranu používateľov pred škodlivým softvérom a je určený pre počítače so systémom Microsoft Windows, Mac OS X. Linuxová verzia je k dispozícii pre firemných zákazníkov.

Funkcie[upraviť]

Kaspersky Anti-Virus slúži na odstránenie vírusov, trójskych koní, červov, spyware, adware, keyloggerov a tiež detekciu a odstránenie rootkitov. Monitoruje prichádzajúce dáta do instant messengerov, automaticky blokuje už odhalené malware stránky vo webových prehliadačov. Proti zablokovaniu vlastných funkcii malwarom je chránený zadavaním hesla pri vypnutí ochrany alebo pri zmene nastavenia. Zahŕňa tiež okamžité automatické aktualizácie prostredníctvom Kaspersky Security Network.

Nedostatky[upraviť]

Kaspersky Anti-Virus ma určité nedostatky. Sú to predovšetkým chýbajúci firewall, HIPS, AntiSpam, AntiBanner a nástroje rodičovskej ochrany. Tieto funkcie sú súčasťou Kaspersky Internet Security. Kaspersky Anti-Virus je ako väčšina antivírového softvéru nekompatibilný s ďalšími antivírovými a antispywareovými riešeniami.

Externé odkazy[upraviť]

Stránka produktu: http://www.kaspersky.com/kaspersky_anti-virus