ESET Smart Security

Z CVTI SR | SVS BB | Školská wikiencyklopédia
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

ESET Smart Security[upraviť]

Eset smart security.png

ponúka najmodernejšiu ochranu počítača pred škodlivým kódom. S využitím skenovacieho jadra ThreatSense®, ktoré bolo prvýkrát použité v ocenenom antivírusovom systéme NOD32, poskytuje ESET Smart Security doteraz nevídanú úroveň ochrany pred tzv. „zero-day“ hrozbami aj bez aktualizácie databázy vírusových vzoriek.

Integrovaný firewall a antispamový modul vytvárajú z produktu ESET_Smart_Security komplexné integrované bezpečnostné riešenie. Táto príručka vás krok za krokom prevedie rýchlou inštaláciou a konfiguráciou produktu.

Podporovaný operačný systém[upraviť]

Stiahnuť trial verziu www.eset.com

Licencie pre školy[upraviť]

Na základe zmluvy s ÚIPŠ poskytuje ESET všetkým základným a stredným školám licenciu zadarmo

Pre materské školy poskytujú 50% zľavu z koncových odporúčaných cien (nezáleží či sa licencia zakúpi priamo v ESETe, alebo u niektorého z ich partnerov).
Ak sa nákup rieši cez organizačne nadriadenú entitu (miestny úrad, ...), treba upozorniť nato, že koncovým užívateľom bude materská škola.

Pre plnohodnotné využívanie ERA potrebujete licenčný súbor, ktorý Vám na požiadanie pošle Andrej Kohút andrej.kohut@minedu.sk
Žiadosť posielajte z oficiálneho kontaktného emailu (alebo domény) školy a uveďte počet PC ktoré budete spracovávať.

Tipy a Triky[upraviť]

Objavuje sa hláška „Chyba pri komunikácií s jadrom programu“[upraviť]

Ak sa objavuje toto chybové hlásenie, postupujte takto:

a) Ubezpečte sa, že je spustená služba ESET Service

  1. Kliknite na Štart > Spustiť, napíšte príkaz services.msc a potvrďte stlačením klávesy ENTER.
  2. V zozname vyhľadajte položku ESET Service a dvakrát na ňu kliknite.
  3. Skontrolujte, že možnosť Typ spustenia (Startup type) je nastavená na Automatický (Automatic) a položka Stav služby: (Service status:) hlási Spustené (Started). Ak to tak nie je, zabezpečte tento želaný stav výberom správnej možnosti v rolovacom menu a/alebo stlačením tlačidla Štart a zmeny potvrďte kliknutím na Použiť (Apply).

b) Skontrolujte, či je váš počítač zavírený a odstráňte prípadnú infiltráciu

  • Je pravdepodobné, že Váš počítač je infikovaný vírusom Win32/IRCBot.ANR. Táto infiltrácia popri inej škodlivej činnosti bráni správnemu fungovaniu niektorých dôležitých častí ESET Smart Security/ESET NOD32 Antivirus, čo sa prejavuje pri štarte počítača hláškou „Chyba pri komunikácií s jadrom programu“. Pri pokuse o reinštaláciu alebo novú inštaláciu programu sa táto operácia skončí s chybovým hlásením o nedostatočných právach.
  • Na odstránenie tejto infiltrácie odporúčame použiť samostatný cleaner: http://download.eset.com/special/ESETIRCBotANRCleaner.exe
  • Po spustení prebehne vyčistenie systému (na krátku dobu sa zobrazí okno príkazového riadku). Po skončení operácie reštartujte počítač.

viac informácií na adrese: http://kb.eset.sk/esetkb/index?page=content&id=SOLN2280&viewlocale=sk_SK

Ako vytvoriť mirror server[upraviť]

Treba nainštalovať ESET REMOTE ADMINISTRATOR, tam je možnosť vytvárania mirroru. Zdieľanie treba urobiť cez web server (je integrovaný)