Free Ope­ner

Z CVTI SR | SVS BB | Školská wikiencyklopédia
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Free Ope­ner je uži­toč­ná uti­li­ta, kto­rá do­ká­že ot­vo­riť viac ako 80 for­má­tov sú­bo­rov. Ne­chý­ba pod­po­ra kan­ce­lár­skych sú­bo­rov, vi­dea, audia, ob­ráz­kov, ale aj ar­chí­vov. Ce­na prog­ra­mu je ta­kis­to veľ­mi lá­ka­vá - Free Ope­ner je dos­tup­ný bez­plat­ne.

Aplikácia nemá slúžiť ako úplna náhrada bežných programov (kancelárske nástroje, editory fotografií, ...) ale je ideálna pre potreby jednoduchých úprav.

Program si dokáže poradil bezproblémov s dokumentami Word a Excel. Menšie problémy nastávajú pri pokročilejšom formátovaní excelovských tabuliek.

Čo sa týka videosúborov dokáže otvoriť bežne používané formáty (dokonca aj mkv). Problém nemá ani s externými titulky. Interné však nepodporuje a má problém aj s viacerými zvukovými stopami.

Pri úprave fotografií umožňuje iba zmenu veľkosti a orezávanie.

Free Opener si tiež dokáže poradiť so súbormi PDF, prezentáciami, CSS, HTML, JS sckriptami, archvími a ďalšími formátmi. Program ponúka jednoduché a intuitívne používateľské rozhranie, problémy však má s niektorými klávesovými skratkami - nie všetky sa správaju korektne.

Ukážky programu[upraviť]

Archív Audio Dokument Foto súbory Videá
Archiveopener.jpg Audioopener.jpg Docsopener.jpg Fotoopener.jpg Videoopener.jpg
ZIP, RAR, ISO, decht, 7z, ihly a pod Mp3, ogg, flac, mp4, acc, wma, wav, atď Doc, docx, pdf, rtf, txt, xls, htm, html, atď Jpg, jpeg, gif, tiff, bmp, png, atď Avi, mpg, mpeg, mkv, mov, flv, wmv atď

Stiahnutie programu[upraviť]